default-logo

resim

Çoklu Zekaya Dayalı Görsel Sanatlar Eğitimi

En önemli malzememiz çocukların kendisi ve onların içindeki yaratıcı coşku. Bütün yapmamız gereken onların kendilerini, kendi istedikleri biçimde ifade edecekleri güvenli ortamı hazırlamak. Ruhlarına nefes aldırmak.

Çoklu zekaya dayalı çalışmalar yaparak, çocukların kendi potansiyellerini farketmelerini sağlamak; sol beyin ağırlıklı eğitim sistemi içerisinde onların beyinlerinin bir bütün olarak gelişmesini sağlamak ve yaratıcılıklarını artırmak; kendileri gibi olma yolunda onların önünü açmak; birbirine benzer insanlar değil, apayrı bireyler olduklarını onlara farkettirmek; hem kendilerini hem diğerlerini kabul etmelerini sağlamak, hedeflerimiz arasındadır.

Çoklu Zekaya Dayalı Görsel Sanatlar Eğitimi, haftada bir gün 2 ders saati olarak planlanmıştır.

Yetişkinlere Hobi Amaçlı Resim Eğitimi

Bu programda hobi amaçlı resim çalışmaları yaparken, hem görmeyi öğrenirsiniz hem farkındalık kazanırsınız.

Farkındalık kendinizle başlar. En önemli farkındalık kendimizi farketmektir. Kendini farkeden birey etrafında olup biteni de farkeder. Etrafına farklı gözlerle bakar ve yaşam kalitesi artar.

Gabor Mate, “Vücudunuz Hayır Diyorsa” adlı kitabında ifade edilmeyen duygular vücutta çeşitli bedensel hastalıklar olarak orta çıkar diyor. Bu hastalıklar arasında alzheimer, multipl sikleroz, romatizma, kanser, şeker hastalığı, mide ve deri hastalıklarını gösteriyor.

Sanatla uğraşarak duygularınıza yol açıyor, duygularınızın farkına varıyor ve bunları ifade ediyorsunuz.

Resim çalışmalarını yaparken, kendinizi en iyi hangi malzeme ile ifade ediyorsanız, o yolu kullanabilirsiniz. Karakalem, yağlı boya, akrilik, sulu boya, pastel vs.

Hobi amaçlı resim eğitimi haftada bir gün 2 ders saati veya haftada 2 gün toplam 4 ders saati olarak planlanmıştır.

Güzel Sanatlara Hazırlık

Öğrenci adayları ve sayın veliler; mutlaka okuyunuz!

Güzel Sanatlar Fakültelerinin bölümlerinden birini kazanabilmek için iki aşamalı yetenek sınavlarını kazanmak zorundasınız. Sınavın ilk bölümü Temel Resim bilgilerini içeren çizim sorularını içerir. İkinci bölümünde ise bölüm konusundaki bilgilerinizi sorgulayan bir sınav yapılmaktadır.

Örneğin iç mimarlık düşünüyorsanız dahi ilk aşama sınavınız temel resim bilgilerinizi ölçecek bir sınav olacaktır.

Resim kursumuzda bu iki aşamalı sınava paralel olarak eğitim yapılmaktadır. Öğrencilerimiz ortak eğitim olan Temel Resim bilgileri konusunda eğitilirken yanında da bölüm eğitimi almaktadırlar.

Kursumuz haftada bir gün (Cumartesi veya Pazar günleri) üçer saat veya haftada 2 gün (Cumartesi ve Pazar günü) toplam 6 saat olarak planlanmıştır.

Eğitim Programı:

  • Temel Desen Eğitimi
  • Obje Bilgisi
  • Perspektif
  • Yansıma – Işık/Gölge
  • Anatomi – Canlı Model Çalışmaları
  • Hayalden (İmgesel) Kompozisyon
  • Dış Mekan Çalışmaları
  • Farklı Malzemeler İle Çalışmalar
  • Sanat Tarihi ve Genel Kültür Konularında Eğitim

7 Günde Portre Çizmeyi Öğrenme

Beyninizin sağ yarısını kullanarak 7 günde portre çizmeyi öğrenebilirsiniz. Bir günde 7 saatlik bir çalışma ile toplam 7 günlük bir program.

30 Günde Resim Çizmeyi Öğrenme

Beyninizin sağ yarısını kullanarak 30 günde resim çizmeyi öğrenebilirsiniz. Haftada 2 gün üçer saatlik bir çalışma ile 15 haftalık bir program.